Pojištění vozidel

Máme již více než 20 let praxe a zkušeností s nákupem, prodejem, servisem, financováním a pojištěním nových vozů.

Jsme nezávislá společnost a nepodléháme plánům a nařízením žádné konkrétní pojišťovny. Rádi za Vás porovnáme nabídky pojištění na Vaše vozidlo, vybereme a navrhneme pro Vás nejvýhodnější řešení.


Povinné ručení

Povinné ručení je zákonem dané pojištění, které musíte mít zřízeno, pokud vlastníte vůz zapsaný v registru vozidel. Takovéto pojištění kryje náklady poškozeným osobám při nehodě způsobené vaší vinou. V případě nesplnění této povinnosti hrozí majiteli vozidla pokuta až do výše 40 000 Kč a navíc sankce za každý den, kdy nemá vozidlo pojištěno, která se podle druhu vozidla pohybuje od 20 do 300 Kč denně! Povinné ručení platí i pro cesty do zahraničí, a to do většiny evropských zemí.

Územní platnost povinného ručení si můžete u pojišťovny také nechat dále rozšířit. V zahraničí se existence povinného ručení prokazuje zelenou kartou, což je mezinárodní karta automobilového pojištění, kterou Vám vydá pojišťovna, u které si uzavřete smlouvu o povinném ručení. Pokud řidič u sebe zelenou kartu nemá, vystavuje se rizikům různých sankcí v navštívené zemi.

Povinné ručení pokrývá všechny škody způsobené provozem motorového vozidla druhé osobě do výše sjednaného limitu. Nikdy vám ale neuhradí škodu na vašem vozidle. K tomu slouží havarijní pojištění. Povinné ručení se rovněž nevztahuje na újmu na zdraví řidiče, který nehodu způsobil.


Havarijní pojištění

Havarijní pojištění slouží ke krytí škod na vlastním automobilu při dopravní nehodě. V případě zavinění druhou osobou je škoda hrazena z povinného ručení viníka.

Havarijní pojištění uplatníme v případě, kdy sami způsobíme škodu na vlastním automobilu. K havarijnímu pojištění si můžete sjednat celou řadu připojištění – pro případ krádeže či živelné katastrofy, pojištění skel, sedadel, zavazadel, úrazové pojištění řidiče a cestujících, pojištění půjčovného pro případ opravy vozidla a další.

Havarijní pojištění je na rozdíl od povinného ručení dobrovolné, nicméně doporučujeme si ho zřídit alespoň v prvních letech při pořízení nového vozidla a předejít tak případným vysokým finančním ztrátám, které mohou vzniknout na Vašem vozidle při jeho poškození nebo odcizení. Pokud se chystáte třeba na dovolenou a chtěli byste si sjednat havarijní pojištění jen pro tento účel, pak si můžete uzavřít krátkodobé havarijní pojištění. To si můžete sjednat na omezenou dobu, třeba právě po dobu Vaší dovolené. Nevýhodou krátkodobého pojištění je vyšší cena, která přesahuje poměrnou částku určenou ročním pojistným.


Pojištění GAP

Při pořízení nového vozidla doporučujeme k havarijnímu pojištění zřídit také pojištění finanční ztráty GAP. Toto připojištění Vám řeší případný rozdíl mezi cenou nového vozidla a cenou tržní - obecnou při totální havárii nebo odcizení Vašeho vozu. V praxi to znamená, že Vám bude z tohoto pojištění doplacen rozdíl mezi částkou, kterou Vám vyplatí pojišťovna z havarijního pojištění a cenou nového vozidla, kterou jste za něj zaplatili při jeho pořízení, a to v případě že dojde k jeho totálnímu zničení, a nebo krádeži v průběhu prvních třech letech.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku